OTELİMİZ
İRİS Otel, Ergen Tur Turizm Ticaret Anonim Şirketi’nin bir kuruluşudur. Yüksel Ergen ve Rüveyde Ergen tarafından inşaa edilerek 27 mart 1990’da hizmete açılmıştır. Siz değerli konuklarımıza daha kaliteli hizmeti sunmak için 2003 ve 2010 yıllarında kapsamlı bir yenilenme yapılmıştır.

Çanakkale’ye 15 km uzaklıkta, sırtını çam ormanlarına dayamış, yüzünü engin denizin maviliğine dönmüş Güzelyalı semtinde, deniz kıyısındadır. Çam ağaçlarının kokusunu içinize çekerken, günbatımına dalıp, kendinizi huzur içinde hissedersiniz.

Güzelyalı semti; iki katlı bahçeli evlerin bulunduğu, tertemiz boğaz havasıyla huzurlu bir dinlenme köşesidir.

İRİS OTEL, İlyada ve Odesa’dan Çanakkale destanlarına kadar efsane ve mitolojilerin yaşandığı Çanakkale’nin Anadolu yakasında kurulmuştur. Burası Truva, Alexandria Troas ve Assos gibi tarihin en eski yerleşim yerlerine yakın mesafededir.

Tarihin Gizeminde Dinlenmek…
Otelimiz, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı ve Şehitlikler ile Truva, Assos, Bozcaada, Gökçeada ve Kaz Dağları arasında merkezi bir konumdadır. Dolayısıyla, İris Otel'de konaklayıp dinlenirken bütün bu tarihi ve doğal güzellikleri günlük olarak planlayıp rahat bir şekilde gezip keşfedebilirsiniz. 

Otelimiz kent merkezine 15 km, Truva antik kentine 10 km, Çanakkale otogarına 14 km, Çanakkale Havalimanına 14 km, Gelibolu’ya 30 km, Assos’a 50 km, Edremit Havalimanına 122 km, İstanbul Atatürk Havalimanı’na 300 km, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na 330 km uzaklıktadır.
İRİS Otel ; Evinizin konforunu ve huzurunu aratmayacak 78 standart, 15 Deluxe ve 2 suit, toplam 95 odasıyla hizmet vermektedir. Tüm odalarda; klima, merkezi ısıtma, mini bar, kettle, gardrop, uydu yayınlı LCD TV, direkt telefon (oda ve banyoda), kasa, saç kurutma makinası, balkon, kablosuz internet bağlantısı ve duman dedektörü bulunmaktadır.

İRİS Otel, 24 saat oda servisi, çamaşır-ütü servisi, odalarda emanet kasası hizmetleri de vermektedir

Lezzetlerin Keşfine Yolculuk...
İRİS OTEL, sağlıklı yaşamı ve sağlıklı beslenmeyi ön planda tutar. Antik Truva Ovası’nda bulunan İRİS Çiftliği’nde, organik ve doğal yöntemlerle, eko dengeye uygun olarak ürettiğimiz sebze, meyve ve diğer ürünlerimiz, mevsimine göre, otelimiz mutfağında, sizler için hazırlanarak servis edilmektedir.

İRİS OTEL’e gelerek, işinizi tatil tadında ve keyfinde yapabilirsiniz...

Konferans, seminer, bayi toplantıları, motivasyon amaçlı toplantılar ve geziler, özel etkinlikler gibi organizasyonlarınızı gün ışığı alan, teraslı toplantı salonlarımızda İRİS Otel kalitesi ve kusursuzluğuyla düzenleyebiliriz. 

İRİS OTEL, sunduğu kusursuz hizmeti ve deneyimli ekibiyle düğün, nişan, doğum günü, yıl dönümü kutlaması gibi özel günleri sizin için organize eder. Deniz kıyısındaki yazlık restaurantımızda, davetlerinizi İRİS Otel kalitesiyle yapabilirsiniz.

Aktivitelerimiz;
Açık havuz, kum plajı, fitness,bilardo. Günün yorgunluğunu SPA bölümümüzde atarak rahatlayabilirsiniz.
Otelimiz, çam ağaçlarının yoğun olarak bulunduğu konumu ve tertemiz havası nedeniyle spor kulüplerinin kampları için son derece uygundur.

Geyikli Hayvanat Bahçesi
Ana giriş kapısına bakan iki özel bahçede nesli tükenmekte olduğu için, kurucumuz *Yüksel Ergen tarafından koruma altına alınmış farklı türde hayvanlar beslenmektedir. Özel ilgi ve gayretle korunan ve beslenen Alageyik, Karaca, Ceylan ve Keçi türleri yanında her çeşit kümes hayvanı, tavşanlar ve güvercinler, sizlere tabiatın bütün güzelliğini, canlılığını ve çeşitliliğini sunar.
Mola Caddesi No:68 Güzelyalı/ÇANAKKALE

T : 0 286 232 86 28
F : 0 286 232 80 28

info@irisotel.com
ÇANAKKALE